Sostinės biudžetas šiemet auga 11 proc.

0
27

Vilniaus miesto taryboje pristatytame projekte – 936 mln. eurų siekiantis 2022 m. miesto biudžetas. Tai yra 11 proc. arba 93,5 mln. eurų daugiau už pernai patvirtintą biudžetą. Sustabdytas skolos augimas, daug didesnis dėmesys neformaliam ugdymui, dvi užbaigiamos naujos mokyklos ir penkios projektuojamos, nemokamas transportas socialiniams darbuotojams ir didesnis infrastruktūros plėtros finansavimas – tokie, anot miesto mero, didžiausi šių metų biudžeto akcentai.

Planuojama, kad patikslinus valstybės dotacijas galutinis patvirtintas 2022 m. sostinės biudžetas bus dar didesnis.

„Net ir patyrus ekonomikos sulėtėjimą 2020 m. sugebėjome pernai nemažinti biudžeto, o po spartaus ekonomikos atsigavimo šiemet galime jį didinti dar labiau. Tai reiškia gerėjančią miestiečių gyvenimo ir aptarnavimo kokybę visose miesto sferose. Augantis biudžetas leis mums užtikrinti darbų tęstinumą prioritetinėse srityse – toliau gerinsime švietimo sistemą, darysime miestą patogesniu ir žalesniu, tęsime miegamųjų rajonų ir pietinio Vilniaus atgimimą. Svarbiausia, kad biudžetas subalansuotas, o miesto skola nedidėja“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Biudžeto plane numatyta, kad savivaldybės pajamos savarankiškoms funkcijoms vykdyti sieks 577,2 mln. eurų. Prognozuojama, kad iš valstybės gautos dotacijos sudarys 234,5 mln. eurų, ES ir kitos finansinės paramos lėšos – 27,6 mln. eurų, skolintos lėšos – 43,1 mln. eurų, lėšų likučiai – 53,6 mln. eurų. Kol kas valstybės dotacijos Vilniui prognozuojamos pagal 2021 m. biudžetą, bet laukiama, kad 2022 m. jos bus ženkliai didesnės.

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

two × two =