Dabartinį „Vilniaus baldų“ vadovą pasivijo praeities nuodėmės

0
24

Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino kaltu buvusį UAB „Visagino atominė elektrinė“ (toliau – VAE) direktorių Rimantą Vaitkų, piktnaudžiavusį tarnybine padėtimi. Teismas jam skyrė 300 MGL (11 298 Eur) dydžio baudą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba.

Tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, įrodančių, kad VAE direktorius R. Vaitkus, piktnaudžiaudamas tarnyba, valstybei padarė didelę turtinę ir neturtinę žalą.

Teisminio nagrinėjimo metu kaltinamasis savo kaltę neigė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino ji kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir konstatavo, kad R. Vaitkus, būdamas VAE vadovu ir turėdamas teisę duoti VAE darbuotojams privalomus vykdyti nurodymus, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, nevykdant privalomų viešojo pirkimo procedūrų, nesant sudarytos sutarties papildomoms viešinimo paslaugoms teikti, neteisėtai nurodė apmokėti papildomai teikiamas viešinimo paslaugas, viršijančias viešojo pirkimo – pardavimo sutartyje nurodytą sumą. Už šias paslaugas sumokėjus daugiau kaip 3 milijonus litų (virš 905 tūkst. eurų), valstybei, kaip VAE akcininkei, buvo padaryta didelė turtinė ir neturtinė žala.

Pagal teismo sprendimą, minėta veika, konstatavus didelės turtinės ir neturtinės žalos požymio buvimą, vertinama kaip pavojinga ir užtraukianti baudžiamąją atsakomybę.

Nuosprendis nėra galutinis, jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

 

Parengta pagal Generalinės prokuratūros ir STT informaciją

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

fifteen − 9 =